Chlor do basenu – czy i dlaczego jest potrzebny?

Korzystanie z basenów, zarówno z tych przeznaczonych do użytku publicznego, jak i tych znajdujących się na terenach naszych prywatnych posesji jest formą relaksu, spędzania wolnego czasu, rozwijania swojego hobby w postaci pływania. Mętna woda i pływające w niej zielonkawe substancje mogą całkowicie odebrać Ci radość z korzystania z basenów i skutecznie odstraszają od wchodzenia do nich. Odpowiednio dobrane środki chemiczne pozwolą jednak poradzić sobie z tym problemem. Najpopularniejszym i najskuteczniejszym związkiem chemicznym, który odpowiada za czystość i przejrzystość wody basenowej jest chlor. 

Chlor do basenu – jak działa? 

Chlor odpowiedzialny jest za dezynfekcję wody w Twoim basenie. Działa bakteriobójczo, a także pomaga w usunięciu nieodfiltrowanych zanieczyszczeń. Mimo swojego mocnego działania jest w pełni bezpieczny dla osób korzystających z basenu. Wlewany chlor do basenu może mieć różne formy w zależności od efektów i szybkości działania jaki chcesz uzyskać oraz wariantu, który dla nas będzie najprostszy w zastosowaniu. Preparaty różnią się także obszarem zastosowania. Na rynku wybór produktów jest bogaty – dostępne są zatem granulki, tabletki lub chlor do basenu w płynie. 

Zadbaj o swoje zdrowie i komfort za niską cenę

Zastosowanie chloru do basenu pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków pojawienia się w naszej wodzie basenowej zanieczyszczeń. Niestosowanie go może doprowadzić do rozwoju bakterii, drobnoustrojów i zarazków chorobotwórczych. Miej na uwadze, że może to negatywnie wpłynąć na zdrowie Twoje i Twoich bliskich. Ilość chloru do basenu potrzebnego do zachowania pożądanego stanu wody przez cały sezon letni przy średniej wielkości basenie ogrodowym nie przekracza 500 złotych, co można uznać za stosunkowo niską kwotę. Aby dawka chloru do basenu była odpowiednia pamiętaj o uprzednim sprawdzeniu ilości wody w Twoim basenie i stosowaniu chloru zgodnie z zaleceniami na etykiecie produktu. Możesz także zainwestować w odpowiednio dobrany do wielkości Twojego basenu generator chloru – to wygodny sposób na to, by nie musieć martwić się o czystość wody – dobrej jakości generator chloru w połączeniu z pompą basenową zadba o Twój komfort i zdrowie za Ciebie.